Telefon: 90 312 287 84 28 / 90 444 6 537 - E-Posta: info@tnbe-imza.com.tr
Türkiye Noterler Birliği Teknoloji Şirketidir.
İade ve Garanti Şartları
İşbu Garanti ve İade Şartları belgesi Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelikten kaynaklanan yükümlülük ve sorumlulukların açıklanması amacını taşımaktadır.

Ürün ya da hizmetlerin içeriği ile ilgili açıklamalar ürün/hizmet detay sayfalarında belirtilmiştir. Tüketicilerin satın alma işleminden önce lütfen açıklamaları detaylıca okuyunuz.

‘Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No: 4-434 Çankaya ANKARA’ adresinde mukim TNB E-İMZA Sanayi ve Tic. A.Ş.’ye (TNB E-imza) ait http://www.tnbe-imza.com.tr/ alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda sipariş edilen nitelikli elektronik sertifika ürün ve hizmetine (e-imza) ilişkin olarak tüketicinin cayma ya da iade hakkı bulunmamaktadır.

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereği, müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, üretilen ya da niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen malların ve de fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen malların söz konusu olduğu sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamaz. Bu sebeple, bir adet orijinal olarak üretilen ürün ve hizmetler haklarında standart cayma hakkı kullanılamayacak mal ve hizmetlerdendir. Bu tür mallar/hizmetler cayma hakkının istisnasıdırlar.

TNB E-imza tüm işlemlerinde 8 Mart 1995 tarihli ve 22221 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiş bulunan 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 6 Mart 2011 tarihli ve 27866 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümlerine göre hareket etmektedir.

TNB E-imza nitelikli elektronik sertifikanın entegre şekilde teslim edildiği USB akıllı çubuk ürünü için, bu ürünün kendi üretimi olmaması sebebi ile herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Bu ürünlerden kaynaklanan kusurlu ürünlerin iadesi ya da yenisi ile değiştirilmesi yine bu ürünleri üreten firmaların sorumluluğunda olacaktır.


Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmez. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.


İade, orijinal ambalaj ve fatura ile birlikte yapılmalıdır. İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.


Kargo şirketleri vasıtası ile yapılan gönderilerde, ürünün taşıma sırasında zarar görmesi halinde, zarar TNB E-imza tarafından telafi edilir. Müşteri kargo paketinin zarar görmüş olması halinde teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, müşterinin orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı vardır. Paket müşteri tarafından teslim alınmış ise, kargo şirketinin görevini tam olarak yaptığı, ürünün sağlam bir şekilde tarafınıza iletildiği kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın müşteride kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda TNB E-imza’ya bildirilmelidir. TNB E-imza en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.


Müşteri, ürünün özellikleri ve satışa ilişkin koşulları ile ilgili tüm bilgileri okuyup anladığını bu ürünün satın alınması için elektronik ortamda satın almaya ilişkin gerekli onayı verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

TNB E-imza, sipariş edilen ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.

Ürün, müşteriden başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden TNB E-imza sorumlu tutulamaz. Teslimat kargo şirketi aracılığı ile teslimat adresine gerçekleştirilecektir.

Kargoyla teslim anında müşterinin adresinde bulunmaması durumunda dahi TNB E-İmza sözleşmeden kaynaklanan edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir.

KKTC’ye yapılanlarda ya da diğer Türkiye dışı gönderilerde müşteri siparişlerinde KDV ödemediği için, gümrükte almış olduğu ürünlerin vergilerini ödemekle yükümlüdür.

İşbu belge müşteri tarafından elektronik ortamda okunmuş, kabul ve teyit edilmiştir. Burada yer almayan hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve sair ilgili mevzuat hükümleri uygulanır.

TNB E-imza’yı (0312) 2878428 numaralı telefondan arayabilir, info@tnbe-imza.com.tr  adresine e-posta gönderebilirsiniz.